12 Mayıs 2010 Çarşamba

Bu düzen otururmu?

5 ay'ı aşkın süredir aktif sanal iletişim hayatım sekteye uğramış durumda. En büyük sebebi iş yerimdeki yeni pozisyonum ve getirdiği aşırı iş yükü. Göreve gelmemle birlikte daha ortama alışma ve yapıyı tanıma fırsatım olmadan büyük bir projenin yükü sırtıma bindi. Havacılık sektörü gibi 7/24 hizmet etme mecburiyeti bulunan bir organizasyonun IT yapısını yenilemek ve canlı tutmak gerçekten zor ve yorucu bir iş. Ekip arkadaşlarımla birlikte yeri geldiğinde geceleri yatağımızdan kaldırılarak problem çözmek de artık alışkanlık haline geldi.

Tabi bu kadar iş yükü bir çok yeni ve taze bilgiye de sahip olmama neden oldu. Özellikle en son 7 sene önce kullanıcısı olduğum Linux platformunun şimdilerde Enterprise yönetimi seviyesindeki çözümleri ve problemlerine iyice aşina oldum. Hobi olarak uğraştığım bir çok bilgi koluda (reversing, kernel debugging, code analyzing..) işimin bir parçası ve sorunların çözümlerinde yardımcı araçlar oldu. İnsanın bu kadar bilgiyi boşuna öğrenmemiş olduğu hissi gerçekten hoşuna gidiyor.

Fırsat ve zaman buldukça yaşanan gerçek problemler ve iş geliştirmelerinin süreçleri hakkında canlı senaryolar üzerinden bilgilerimi aktarmaya çalışacağım. Şimdilik sağlıcakla.

1 yorum:

  1. Tebrikler İbrahim. En büyük sıkıntı yoğun olmak olsun, gerisi önemli değil. Ben de ne iş yaparsam yapayım ilgilendiğimiz bu şeyin faydasını görüyorum.

    Bu arada dönmene sevindim.

    Sağlıcakla kal...

    YanıtlaSil